Pénz a lelke mindennek - a brikettálásnak is

Tetszik vagy sem, minden komoly fejlesztés előtt - és a brikettáló üzemek létesítését én már ide sorolom - beruházási (üzleti) tervet kell készíteni. Figyelembe kell venni a berendezések, technológiák költségeit, a szállítás, a telepítés költségét, a működéhez szükséges személyi és infrastrukturális (üzemeltetés, közművek stb.) költségeket, a bejövő és kimenő pénzáramlásokat (cash flow), sőt a lehetséges kockázatokat is!

Hozzászólások (1)


A hozzászólások megjelenítése/elrejtése
...
hali. ha en szalmabol szeretnek brikettet gyartani,akkor milyen daralo kell hozza?meg hat mi egyeb? koszi avalaszt. Hali..
KATONA LAJOS , 2009. szeptember. 07.

Véleménye van? Ossza meg másokkal!

kisebb | nagyobb

Cikkek | Saját írások | A méret a lényeg, avagy hogyan válasszon JÓL brikettáló gépet? - Mikor kell szárító?

A méret a lényeg, avagy hogyan válasszon JÓL brikettáló gépet? - Mikor kell szárító?
Tartalomjegyzék
A méret a lényeg, avagy hogyan válasszon JÓL brikettáló gépet?
A hidraulikus brikettálók alkalmazhatósága
Vissza az alapanyaghoz
Egy brikettáló gép még nem üzem
Mikor kell szárító?
Ha nem éri be kicsivel, válasszon mechanikusat!
Minden oldal

A nedvességtartalom a méreten kívül a másik kritikus tényező.

A brikettálás és pelletgyártás szempontjából csak azokat az alapanyagokat tekinthetjük száraznak, amelyek nedvességtatalma 14% alatt van. Nem egyszerű ennek meghatározása mérés nélkül, de általánosságban elmondható, hogy az alapanyagok közül általában csak a kalászosok szalmája (14%) és légnedvesre szárított (12% körüli) fa alapanyag tekinthető száraznak. A brikettálási technológia szempontjából nem beszélhetünk száraz alapanyagról pl. a kukoricaszár vagy erdészeti vágási, ritkítási hulladék esetében, hiszen ennek nedvességtartalma 20% fölötti. Ha nedves a brikettálásra szánt alapanyag - és utólag kiderül, hogy általában sosem elég száraz - szükségünk van szárítóra is. Sajnos - szerencsére - a brikettáló gépet nem lehet becsapni. Ha nedves az alapanyag (14% feletti a relatív nedvességtartalma), az meglátszik a kész brikett minőségén (töredezik, deformálódik). A nedves anyag brikettálásával járó gőz- és nyomásképződés károsíthatja a berendezéseket is. Azt már áttekintettük, hogy mely alapanyagok tekinthetők száraznak (elsősorban a szárított asztalosüzemi hulladék és a szalma). Minden más növényi eredetű anyagot szárítanunk kell. A brikettálási technológia során alkalmazott szárítás legelterjedtebb módja a dobszárító alkalmazása. A gyári dobszárítóink a felfűtéshez földgázt használnak, de aztán faaprítékkal működnek tovább (egy 1000 kg/óra teljesítményű szárító kb. 120-150 kg faaprítékot igényel óránként). A dobszárítók további előnye a jó szabályozhatóság és a kis helyigény. Egyetlen hátrányuk, hogy kis menniységek (1000 kg/óra alatt) szárítására nem gazdaságosak (fajlagosan magas bekerülési költéségük miatt).

A kisebb üzemek szárítási igényeinek kielégítésére fejlesztettünk ki egy speciális szárítót, amely képes akár 800 kg/óra teljesítményre (természetesen a szárítási teljesítmény függ az alapanyag induló nedvességtartalmától). Egyedi építésű szárítóink árukban is illeszkednek a kisebb teljesítményű rendszerekhez, így a megtérülés szinte minden termelési volumenhez viszonylag gyorsan biztosítható. A szárítót a daráló és a finomító berendezés közé érdemes beépíteni. A kisebb brikettáló rendszerekhez illeszkedő szárítókról bővebb leírást és árakat itt olvashat.

 



 
Hirdetés
 

BELÉPÉS



Hirdetés

HULLADÉKDARÁLÓ

Az általunk ajánlott remek ár-érték arányú hulladék-daráló és aprító gépek a www.hulladek-daralo.com oldalon. Kattintson ide a jó hulladék-daráló megtekintéséhez!

HOZZÁSZÓLÁSOK

SZAVAZZON!

Ön szerint a brikett vagy a pellet ismertebb a megújuló fűtőanyagok közül?
 

OLDALTÉRKÉP


brikettáló, pelletáló

Brikettáló gép, daráló és pellet gyártó gépek

Ipari darálók, aprítók, granulátorok

Pellet és brikett kereskedelem