A brikettálásról általában

A brikettálás olyan folyamat, amely során bizonyos típusú anyagok térfogata nagy nyomás alatt csökken, így a brikettált anyag fizikai jellemzői – elsősorban csomagolási, szállítási, továbbfeldolgozási és felhasználási szempontból - előnyösen változnak. Fa alapanyag brikettálása, préselése esetén a nagy nyomás alatt felszabaduló lignintartalom biztosítja az elkészült biobrikett szilárdságát.

Hozzászólások (6)


A hozzászólások megjelenítése/elrejtése
...
Üdv!Szeretném kérdezni,hogy hogyan tudom egyenletesen a kívánt nedvesség tartamot biztosítani,és mérni?Mi van,ha az adott fa apríték túl száraz,vagy ami gyakoribb túl nedves?-Külön technológia kell a szárításra,vagy természetes száradás is elég.
köszönöm
Trupp Roland , 2012. december. 04.
...
Jó a kérdés, azóta is sokakat foglalkoztat. Ahogy azt két évvel ezelőtt is írtam, lehet, csak 15% alatti nedvességtartalmúnak kell lennie és lehetőleg max. 10-15 mm szemcseméretűnek. Az, hogy érdemes-e, már mindenkinek saját magának kell megítélnie, hiszen ez sok szemponttól függ. Én magam nem gondolkoznék a falevél brikettálásában,
Csizmadia Csaba , 2012. január. 10.
...
Kalló János 2009-es kérdéséhez,
valóban lehet-e falevelet pelletálni, vagy brikettálni?
és érdemes-e?
köszönöm
Bánó Sándor
Bánó Sándor , 2012. január. 10.
...
Szép napot!
Biomassza, olajpogácsa pelletálása ill. brikettálása előkészítéséhez milyen folyamatok szükségesek, az olajpogácsa olajtartalma a préselési folyamatot befolyásolja -e , az olajpogácsát szükséges aprítani, ? amennyiben van ezen technológiákhoz (szárító stb. ) hol láthatjuk és a pelletálóhoz van-e árlista?
üdv orosz jozsef
orosz józsef , 2009. május. 19.
...
Röviden: lehet. Ha száraz és megfelelő méretűre van finomítva. És ez nagy általánosságban igaz minden növényi eredetű anyagra is...
Csizmadia Csaba , 2009. március. 02.
...
Lehet-e falevelet brikettálni?
Kalló János , 2009. március. 02.

Véleménye van? Ossza meg másokkal!

kisebb | nagyobb

Cikkek | Saját írások | Pénz a lelke mindennek - a brikettálásnak is

Pénz a lelke mindennek - a brikettálásnak is

Tetszik vagy sem, minden komoly fejlesztés előtt - és a brikettáló üzemek létesítését én már ide sorolom - beruházási (üzleti) tervet kell készíteni. Figyelembe kell venni a berendezések, technológiák költségeit, a szállítás, a telepítés költségét, a működéhez szükséges személyi és infrastrukturális (üzemeltetés, közművek stb.) költségeket, a bejövő és kimenő pénzáramlásokat (cash flow), sőt a lehetséges kockázatokat is!

Az üzleti tervben meg kell határozni a fix (mindig jelentkező) költségeket és a változó (termelésfüggő) költségeket, így ismertté válik, hogy mi az a minimális termelési (értékesítési) mennyiség, amely éppen elegendő a költségek fedezésére  (fedezeti pont).  Ezen túl Önnek már egyértelműen profitot termel a beruházás. Így nem fog belebukni már az elején, nem lesznek anyagi veszteségei, és jól meghatározott, - pénzben kifejezhető - elvárásai lehetnek a brikettáló jövedelmezőséggel szemben.

Én is ismerek olyan befektetőket, akik a megérzéseikre hagyatkozva döntenek, nem érdekli őket holmi üzleti tervezés vagy beruházás értékelés (vagy nem vallják be), mégis minden arannyá változik a kezük alatt. De valljuk be, ők vannak kevesebben - bár szeretnénk közéjük tartozni. Ha ön e kiváltságosok csoportját gyarapítja, akkor minden tiszteletem és nagyrabecsülésem az öné - és javaslom, gondolkozzon el azon, hogy egy viszonylag új iparágba, a biomassza alapú energiahordozók gyártásába fektet.

Ha ön csak szeretne a kiváltságosok csoportjába tartozni, és nem mindegy, hogy a pénzét mibe és milyen jövedelmezőséggel fekteti, de szeretné egy új brikettáló üzem révén befektetésének többszörösét rövid idő alatt megkeresni, akkor javaslom, hogy a brikettáló gépekre vonatkozó ajánlatkérése mellé kérje komplex szolgáltatásunkat. Így nem csak egy egyszerű árlistát kap, hanem vele egy komplex szolgáltatást, melynek része beruházástervezési és finanszírozási (pályázati) tanácsadó szolgáltatásunk is. És még mi egyéb?

A brikettáló gépek és kapcsolódó berendezések beszerzésével,  komplett brikettáló üzemek létesítésével kapcsolatos tevékenységünkről ide kattintva olvashat.

Hozzászólások (1)

RSS-csatorna hozzászólásai
A hozzászólások megjelenítése/elrejtése
...
hali. ha en szalmabol szeretnek brikettet gyartani,akkor milyen daralo kell hozza?meg hat mi egyeb? koszi avalaszt. Hali..
KATONA LAJOS , 2009. szeptember. 07.

Véleménye van? Ossza meg másokkal!

kisebb | nagyobb

busy
 
Hirdetés
 

BELÉPÉS



Hirdetés

HULLADÉKDARÁLÓ

Az általunk ajánlott remek ár-érték arányú hulladék-daráló és aprító gépek a www.hulladek-daralo.com oldalon. Kattintson ide a jó hulladék-daráló megtekintéséhez!

HOZZÁSZÓLÁSOK

SZAVAZZON!

Ön szerint a brikett vagy a pellet ismertebb a megújuló fűtőanyagok közül?
 

OLDALTÉRKÉP